Szkoła perkusyjna BEATIT DRUM SCHOOL

http://drumschool.beatit.tv/

Szkoła perkusyjna BEATIT DRUM SCHOOL została stworzona przez czynnych zawodowo perkusistów, którzy mają za sobą ponad 20 lat pracy w tej branży. Nasze artystyczne C.V. obejmuje współpracę z takimi artystami, jak m.in. Acid Drinkers, Armia, donGURALesko, Sweet Noise, Titus (Acid Drinkers), Małgorzata Ostrowska, Moskwa, Grzegorz Hyży, Gabriel Fleszar, Flapjack, a także występy na największych scenach w Polsce, np. Jarocin Festival, czy Przystanek Woodstock (obecnie: Pol’and’Rock Festival).

Naszą misją jest dzielić się zdobytą przez te lata wiedzą na temat perkusji oraz posiadanym doświadczeniem z innymi. Chodzi tu o grę na werblu, zestawie perkusyjnym oraz instrumentach perkusyjnych, naukę rudymentów, czytania i tworzenia zapisu nutowego, poznawanie rytmów w różnych stylach muzycznych (rock, latino, jazz, hip hop, reggae, funk, itd.), poznawanie wiedzy o budowie i konserwacji instrumentów. Wszystkie te cele realizujemy ją poprzez:
– stacjonarne zajęcia indywidualne w naszej siedzibie
– stacjonarne zajęcia grupowe w naszej siedzibie
– stacjonarne zajęcia poprzez komunikator Skype
– zajęcia indywidualne u klientów
– zajęcia grupowe u klientów
– zajęcia u klientów instytucjonalnych
Są to zajęcia przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia, młodzieży, a także osób dorosłych (w tym seniorów).

Mając pełną świadomość faktu, iż nie każdy zainteresowany mieszka na tyle blisko aglomeracji poznańskiej, aby móc dojeżdżać do naszej siedziby, wprowadziliśmy możliwość odbywania lekcji za pomocą komunikatora Skype. Cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

Do naszych klientów zaliczają się placówki przedszkolne, w których prowadzimy zajęcia z rytmu z elementami perkusji. Odkrywamy przed maluchami świat instrumentów perkusyjnych, tego, że przedmioty wydają z siebie najróżniejsze dźwięki. Mamy do tego celu instrumenty takie jak m.in. djembe, cajon, bongosy, shakery, małogabarytowy zestaw perkusyjny marki Sonor Martini, a także elektroniczny zestaw perkusyjny Roland TD-1KV. Pamiętając o chronieniu słuchu najmłodszych adeptów sztuki perkusyjnej, zajęcia z wykorzystaniem wspomnianego zestawu Sonor prowadzimy przy użyciu talerzy perkusyjnych Zildjian Low Volume, które charakteryzują się redukcją hałasu o 80% i zostały zaprojektowane do gry w pomieszczeniach mieszkalnych.

Niebagatelną rolę w procesie nauki gry na instrumentach (w tym również perkusyjnych) pełnią występy przed publicznością, która wprawdzie na początku składa się z Rodziców, krewnych i przyjaciół małych artystów, jednak dzięki temu już na najwcześniejszym etapie zdobywają oni „szlify” estradowe. Szkoła BEATIT DRUM SCHOOL również zapewnia tego typu możliwość pod postacią koncertu uczniów w połowie i na koniec roku szkolnego.

Istotnym elementem poznawania tajników rytmu, perkusji oraz instrumentów perkusyjnych są warsztaty prowadzone przez znanych i uznanych perkusistów. Naturalnie my również organizujemy takie wydarzenia, a dla naszych uczniów wstęp na nie jest na preferencyjnych zasadach. Mamy już na swoim koncie organizację warsztatów i klinik perkusyjnych takich wybitnych perkusistów i edukatorów klasy światowej jak: Rick Latham (autor podręcznika „Advanced Funk Studies” oraz instruktażowego DVD „All About The Groove”), Benny Greb (autor instruktażowych DVD „The Language of Drumming” oraz „The Art & Science of Groove”), Gabor Dornyei (sesyjny perkusista pracujący w Londynie), czy Peter Szendofi (wykładowca w nowojorskiej szkole Drummers Collective).

Zdając sobie sprawę z walorów terapeutycznych grania na bębnach, perkusji oraz instrumentach perkusyjnych, nie zaniedbujemy również osób pokrzywdzonych przez los i prowadzimy zajęcia dla dzieci dotkniętych autyzmem lub zespołem Downa, a także trudnej młodzieży. Współpracujemy w tej mierze z wyspecjalizowanymi instytucjami oraz fundacjami.